Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


 

Náučný chodník

náučný chodník
Vážení návštevníci, ponúkame Vám možnosť absolvovania trasy náučného chodníka Červený most- Železná studienka - Kamzík. Chodník je druhým svojho druhu v Bratislavskom lesnom parku, na mestských pozemkoch spravovaných organizáciou Mestské lesy v Bratislave.
 

 
 
náučný chodníkVznikol ako náhrada za prvý náučný chodník, ktorý bol z časti zničený vandalmi no aj svojím spracovaním prestal plniť náročné kritéria kladené na takúto formu vzdelávania. Nový náučný chodník bol zriadený za účelom získavania a prehlbovania poznatkov v rôznych oblastiach histórie i prírodných vied a má slúžiť širokej verejnosti. Prechádza lokalitami, ktoré sú z hľadiska poznávania historických i prírodných hodnôt dostatočne reprezentatívne a zaujímavé a sú tiež turisticky atraktívne. Vedľa hlavného zámeru môže byť samozrejme využívaný i na klasickú turistiku.

Návrh a projekt trasy náučného chodníka bol vypracovaný správou Mestských lesov v Bratislave. Na tvorbe obsahu spolupracovali odborníci z jednotlivých oblastí, ktorým ďakujeme za ich nezištnú pomoc. Zároveň sa chceme poďakovať všetkým sponzorom, ktorí finančnou pomocou dopomohli k zrealizovaniu projektu.

Na trase v dĺžke približne 4 km s prevýšením 210 m je umiestnených celkom 18 náučných zastávok. Vzhľadom na strednú terénnu náročnosť ju môžete zdolať za cca 2,5 hod. Vstupy na trase sú ľahko a rýchlo dostupné k zastávkam MHD. V teréne je chodník značený zelenou farbou.


 

Odkazy

  • Pamiatky a história
    Zoznámite sa s históriou a pamiatkami tohto územia. Dozviete sa históriu železničného mostu, ktorý tvorí akúsi vstupnú bránu do doliny, na vlastné oči budete môcť sledovať znovuzrodenie starých mlynov a dúfame, že zatiaľ len na obrázkoch vidieť zašlú slávu legendárnych kúpeľov a výletného miesta Bratislavčanov Železnej studienky.
  • Živočíšstvo a rastlinstvo
    Nakoľko väčšina živočíchov žije skrytým nočným životom, zoznámite sa formou atraktívnych panelov s obyvateľmi tohto územia. Bližšie Vám predstavíme zaujímavé druhy rastlín, hmyzu a nezabudli sme ani na hubárov. Prosíme Vás, aby ste sa k živým organizmom, ako súčasti náučného chodníka správali ohľaduplne.
  • Poľovníctvo a lesníctvo
    Zoznámite sa bližšie s činnosťami, ktoré sa stali pre nás zamestnancov lesov profesiou, koníčkom a životným poslaním. Priblížime Vám vzťahy medzi organizmami a životným prostredím - ekológiou. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že celá trasa náučného chodníka je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Želáme Vám veľa hodnotných a krásnych zážitkov a zaujímavých poznatkov.
 
Kontakt: Administrátor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.4.2011 / 9.4.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kam ísť
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa