Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka > Kam ísť > Dendrologický chodník
 

Dendrologický chodník

dendrologický chodník
Na lesnom chodníku nad areálom Partizánska lúka sme 22.4.2007 slávnostne otvorili Dendrologický náučný chodník (ďalej DNCH). Na trase v dĺžke cca 400m je možné spoznať dreviny rastúce na území v správe Mestských lesov v Bratislave.
 

 
 
dendrologický chodník Na jednotlivých paneloch je opísané ich praktické využitie pre potreby človeka od pradávnych čias až po súčasnosť. V teréne sú vybrané dreviny označené tabuľkami. Na trase sú aj ďalšie atrakcie, ktoré pomôžu hlavne deťom získať poznatky o využití dreva pre človeka a nadobudnúť pozitívny vzťah k prírode, lesu a lesníctvu. Text a obsah je určený hlavne deťom a mládeži, ale aj rodinám na spestrenie prechádzky v Lesoparku, či programu stráveného v areáli Partizánska lúka.

Chodník začína pri studničke v areáli Partizánska lúka, smeruje po lesnom chodníku do lesa a končí znovu v areáli, pri Gril altánku. Pomalou chôdzou so zastavením sa pri všetkých atrakciách zvládnete prehliadku za 35-45min.

Prostredníctvom organizácie Daphné je možné dohodnúť organizované absolvovanie DNCH v rámci školského vzdelávacieho programu (kontakt).
Pre deti sme pripravili lesné vysvedčenie, na prechádzke ich z jednotlivých panelov DNCH skúša a inšpiruje ďateľ Dodo.

DNCH vytvorila a spravuje mestská príspevková organizácia Mestské lesy v Bratislave. Na obsah a obrázky z DNCH sa vzťahuje autorský zákon.
 
Kontakt: Administrátor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.4.2011 / 9.4.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kam ísť
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa