Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka > Kam ísť > Cerová dráha
 

Cerová dráha

 

 
 

cerova drahaZačiatkom roku 2009 sa v hlavách cyklistických nadšencov združených okolo neziskoviek CykloEko a SLOMBA zrodila myšlienka vybudovať pre horských cyklistov nenáročný singletrack - úzky technický chodník pre horské bicykle. Po jednom zimnom výlete a prieskume okolitého terénu padla voľba na bývalý poľovnícky chodník "Cerová dráha", ktorý bol vybudovaný v šesťdesiatych rokoch minulého storočia.  Tento nenápadný, v priemere maximálne 1 m široký chodník sa kľukatí po vrstevnici Hrubého Drieňovca, Hrubého vrchu a Malinského vrchu, a schádza k Malému Slavínu, kde sa singletrack dočasne ukončil. Celá jeho trasa  meria  10,2 km, vinie sa jemne zvlneným terénom po prekrásnych miestach tichej prírody, s občasnými nádhernými výhľadmi do údolia potoka Vydrica, či aj okolo zatiaľ tajuplného 1 m vysokého päťbokého kameňa, s vytesaným letopočtom 1802.

      Na vybudovaní singletracku "Cerová dráha" sa počas vyše dvoch rokov vystriedali desiatky dobrovoľníkov, ktorí v rámci svojho voľného času brigádovali na úprave bývalého poľovníckeho chodníka, strávili tu spolu stovky hodín až kým nedospeli k zdarnému koncu, vytvoreniu i vo svete vyhľadávanému momentálne hitu horských cyklistov - singletracku o úctyhodnej dĺžke vyše desiatich kilometrov, ktorá sa v budúcnosti ešte môže i predĺžiť.

cerova drahaCelý singletrack "Cerová dráha" je vyznačený cykloturistickým značením podľa STN 01 8028 - Cykloturistické značenie, má svoje registračné číslo 2012, trasa je vyznačená modrými "C" a znakom obtiažnosti podľa IMBA. Na troch miestach boli osadené i orientačné stĺpiky s cykloturistickými smerovníkmi, a pokynmi pre správanie sa cyklistov na tomto dosť vyhľadávanom a populárnom singletracku. Nástup na tento singletrack je možný pohodlne z troch miest, od bufetu Rotunda, z cesty ktorá ide z Kačína do II. kameňolomu, či z Malého Slavína. Na týchto troch uvedených miestach sú osadené uvedené cykloturistické smerovníky. Celý singletrack je vhodne zasadený do okolitých vyznačených cykloturistických trás, takže je možné sa k nemu dostať prakticky z každej mestskej časti, či z blízkeho okolia Bratislavy.

      V pondelok 20.6. 2011 sa tak po viac než dvojročnom úsilí, i za pomoci firmy BSP podarilo slávnostne otvoriť tento dlho očakávaný singletrack "Cerová dráha". Otvorenia sa zúčastnili i hostia, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Martin Berta, námestníčka primátora hl. mesta SR Bratislavy Ing.Petra Nagyová Džerengová, riaditeľ Mestských lesov Bratislava Ing. Vladimír Kutka, starosta MČ Bratislava - Rača Mgr. Peter Pilinský, bikeri a pracovníci firmy BSP, ktorí celé otvorenie zabezpečili.

 

 
Kontakt: Administrátor 1
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.7.2011 / 14.7.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kam ísť
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa