Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


 

Bežecký chodník zdravia na Kamzíku

info tabula
Milí priatelia prírody,
pozývame vás na novootvorený Bežecký chodník zdravia na Kamziku. Na trati dlhej 1900m v stredne náročnom teréne sa môžete precvičiť v behu a vyskúšať 8 fitness zariadení zameraných na precvičenie rôzných partií tela.
 

 
 

 

 

fitnes2Nápad obohatiť často využívanú trasu bežeckého chodníka na Kamzíku fitnes prvkami vznikol už v roku 2008 ako požiadavka nielen na spestrenie kondičného behu, ale aj ako doplnenie posilňovacími prvkami pre bežcov, ktorí túto trasu s obľubou využívajú. Trať využívajú nielen profesionálni športovci na svoj celoročný tréning, ale aj bežní nadšenci – amatéri, ktorých oblasť Kamzíka láka na športové vyžitie.  Na okruhu v dĺžke 1,9km tu bežci nájdu stredne náročnú bežeckú trať s 8 posilňovacími prvkami.  Jednotlivé stanovištia v teréne sú označené a obsahujú informácie o cvikoch vhodných pre dané zariadenie, nadmorskú výšku stanovišťa a vzdialenosť do cieľa.

fitnes 

Realizácia projektu bola možná len vďaka podpore darcov a partnerov Mestských lesov v Bratislave,  čo umožnilo v r.2011 projekt úspešne ukončiť a oficiálne odovzdať do užívania verejnosti.  

 

Trať je symbolicky venovaná Tomášovi Arnoldovi, športovcovi telom i dušou, ktorý nešťastne zahynul pri prestrelke v Bratislavskom Irish Pube v roku 1999.  

 

 
Kontakt: Administrátor 1
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.10.2011 / 5.10.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Kam ísť
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa