Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka
 

Vianočný strom pre Hlavné námestie v Bratislave

osadenie
Ako po ostatné roky, tak aj tento rok organizácia Mestské lesy v Bratislave zabezpečuje pre hlavné mesto Bratislava osadenie vianočného stromčeka na Hlavné námestie.
 

 
 

   Tohtoročný strom má výšku 16m a poskytla ho na výrub pani Samta Ojha z Hliníckej 10 v mestskej časti Bratislava – Rača. Výrub stromu sa uskutoční dňa 11.11.2011 o 8:00 h a následne bude prepravený do centra mesta na osadenie. Výrub a osadenie stromu zabezpečujú pracovníci Mestských lesov v Bratislave v spolupráci s magistrátom hl.mesta. Hľadanie vhodného stromu je náročná úloha, ktorá sa začína vždy v máji. Strom musí spĺňať mnoho kritérií, ako je symetrický a estetický vzhľad, ľahká dostupnosť pilčíkov ku kmeňu na bezkolízny výrub a možnosť zabezpečiť prepravu nadrozmerného nákladu z miesta výrubu do centra mesta. Tento rok sa aktívne zapojili do výberu aj občania Bratislavy z rôznych mestských častí so svojou ponukou venovať mestu vhodný strom a tým Mestským lesom uľahčili hľadanie.

   foto osadenieTieto Vianoce bude Hlavné námestie zdobiť 36 ročný smrek obyčajný (picea abies), ktorý nám bude spríjemňovať vianočnú atmosféru hlavného mesta.

 

Odkazy

 
Kontakt: Administrátor 1
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.11.2011 / 14.11.2011

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa