Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka
 

!!! Na Železnú studienku sa v dňoch 19.3-19.4.2012 autom nedostanete

zaba
Úsek od Červeného mosta po otočku autobusu MHD pri Ústave kardiovaskulárnych chorôb bude od pondelka, 19. 3. 2012 do 19. 4. 2012 prejazdný iba pre mestskú hromadnú dopravu a vozidlá s povolením Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy.
 

Odkazy


 
 

Dôvodom je migrácia (presúvanie) žiab cez Cestu mládeže na bratislavskej Železnej studienke. Dopravnú uzávierku v týchto dňoch povolilo Hlavné mesto SR Bratislava na žiadosť rezortnej organizácie Ministerstva životného prostredia SR – Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky – Správy CHKO Malé Karpaty. Zákaz pre motorové vozidlá bude platiť jeden mesiac, t. j. až do 19. 4. 2012.

 

Jar je obdobie, kedy sa tisícky žiab presúvajú z lesa cez komunikáciu. Ich cieľom sú vodné nádrže, aby tam nakládli vajíčka. Mnohým sa to však nepodarí. Asfaltová cesta je miestom, kde sa končí ich celoživotná púť. Podobne je to aj v Bratislave na Železnej studienke, kde dochádza k najväčšiemu úhynu zákonom chránených žiab - najmä pomalých ropúch. Z dôvodu zabezpečenia ochrany obojživelníkov a obmedzenia ich masového hynutia Magistrát hl. mesta SR Bratislava vyšiel ochranárom ako v minulých rokoch v ústrety a povolil úplnú uzávierku miestnej komunikácie v tejto časti mesta. Toto povolenie rozširuje celoročný zákaz vjazdu motorovým vozidlom na Železnú studienku v sobotu, nedeľu a vo sviatok na každodenný a úplný zákaz vjazdu.

 

Bratislavské školy a dobrovoľníci sa na týchto akciách zúčastňujú pod vedením základnej organizácie Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny Miniopterus, v spolupráci so Správou CHKO Malé Karpaty. Už viac ako 25 rokov na tejto lokalite stavajú zábrany popri ceste a prenášajú žaby do vodných nádrží. Pred zbytočným úhynom pod kolesami áut sa im tak každoročne podarí zachrániť stovky chránených ropúch.

 
Kontakt: Administrátor 1
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.3.2012 / 16.3.2012

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa