Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka > Oznamy
 

Pozorovateľňa vtáctva pre verejnosť bola otvorená

deti zvonka
Pozývame Vás do novootvorenej pozorovateľne vtáctva na Partizánskej lúke. Pozorovateľňa je umiestnená v lese na začiatku dendrologického chodníka po pravej strane, odbočiť treba hneď za prvým mostíkom a vybrať sa hore kopcom približne 30 metrov.
 

 
 
Pozorovateľňa pozostáva z drevenej zásteny s otvormi na pozeranie a kŕmidiel pre vtáky umiestnených v krátkej vzdialenosti pred otvormi. Kŕmidlá lákajú vtáctvo žijúce v okolitých lesoch a stena zabezpečuje, že ich návštevníci svojim pohybom príliš nevyrušujú.

Ľudia sem môžu chodiť počas celého roka buď individuálne alebo v spoločnosti profesionálnych ornitológov, ktorí im ochotne vysvetlia, ktoré vtáky sa tu vyskytujú, ako ich odlíšiť či spoznať ich spev a určite pridajú aj zopár zaujímavých poznámok o ich živote. Pozorovateľňu môžu navštíviť aj organizované školské či iné skupiny.

Birdwatching – pozorovanie vtáctva, je veľmi populárnou aktivitou v krajinách západnej Európy a v Severnej Amerike. Na Slovensku sa tomuto koníčku začína venovať čoraz viac ľudí a pre jeho popularizáciu sa Mestské lesy v Bratislave v spolupráci so spoločnosťou watching.sk rozhodli postaviť túto pozorovateľňu vtáctva. Časom bude pozorovateľňa súčasťou ornitologického náučného chodníka.

tlacovkadeti zvonkabrhlik jablkorodiny vnutrisykorka na krmidle


 
Kontakt: Administrátor
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.10.2013 / 17.10.2013

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa