Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka > Oznamy
 

Lesnícke dni, 27.4.2014, Partizánska lúka

Lesnícke dni
Pozývame všetkých na nedeľný celodenný program na Železnej studienke do areálu Partizánskej lúky dňa 27.4.2014.
Od 10 do 17 hodiny sme pre vás pripravili pestrý rodinný program v rámci akcie "Bratislava pre všetkých".
 

 
 

Lesníci a ochrancovia prírody pripravili pre deti súťaže a aktivity zamerané na spoznávanie lesa, drevín, živočíchov a ochrany prírody. Deti si môžu tiež vyskúšať pocitový chodník, hod šiškou, určovanie a spoznávanie lesných zvierat, člnkovanie na rybníku, skákanie v nafukovacom hrade a jazdu na sedačkovej lanovke Železná studnička - Kamzík (Koliba). Pre dospelých sú pripravené atraktívne súťaže ako pílenie dreva a hod polenom. V rámci kultúrneho programu vystúpi o 16.30 hodine country kapela Bukasový masív.


Lesnícke dni







Pre verejnosť sú pripravené exkurzie, v čase od 11.00 do 16.00 hodiny - Exkurzia "Vtáčie hlasy" - organizuje watching.sk, Exkurzia "Poznáš stromy v lese?" - organizujú Mestské lesy v Bratislave a Exkurzia "Čo tu kvitne?" - organizuje Daphne.

Spestrením tohtoročných lesníckych dní od 14.00 do 16.00 hodiny bude pokus o zápis do knihy slovenských rekordov v jedení jabĺčok pod názvom "Zelené jabĺčko vo vrecku mám" a ochutnávka včelích produktov.

Program vyvrcholí slávnostným ukončením, odovzdaním cien deťom a zapálením vatry o 17 hodine. Vatru zapália čestní hostia podujatia.

Lesnícke dni







Podujatie spoluorganizujú viaceré partnerské organizácie z oblasti lesníctva a ochrany životného prostredia.  

Hlavný organizátor: Mestské lesy v Bratislave

Spoluorganizátori: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Národné lesnícke centrum, Lesy SR - OZ Šaštín a OZ Liptovský Hrádok, Lesy SR - OZ Smolenice, Vojenské lesy a majetky, Natur-Pack,a.s., Daphne - Inštitút aplikovanej ekológie, Ochrana dravcov na Slovensku, BevCan East - Asociácia európskych výrobcov nápojových plechoviek, Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko, Bratislavské regionálne ochranárske združenie, Ekovýlety, CK watching.sk, Národný park Dunajské luhy z Rakúska, Lanové centrum na Kolibe Lanoland, Bratislavský okrášľovací spolok a Slovenský skauting Malacky.

Podporovatelia podujatia: OLO a.s., BVS a.s., Bratislavské kultúrne stredisko,  Green Bike, Sedita - Pečivárne Sereď a Boni Fructi spol. s r.o.


Podrobný program dňa je uvedený v prílohe. Všetci ste srdečne vítaní!
 
Kontakt: PaedDr. Jana Znášiková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.4.2014 / 26.4.2014

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa