Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka > Oznamy
 

Lesnícke dni v Bratislave - FOTOGALÉRIA

Lesnícke dni 2014
V nedeľu 27.4.2014 sa konal na Partizánskej lúke 8. ročník obľúbeného podujatia pre verejnosť "Lesnícke dni 2014".

Táto fotogaléria je peknou spomienkou na tento slnečný deň.
 

 
 

Lesníci a ochrancovia prírody pripravili pre deti súťaže a aktivity zamerané na spoznávanie lesa, drevín, živočíchov a ochrany prírody. Deti si mohli tiež vyskúšať pocitový chodník, hod šiškou, určovanie a spoznávanie lesných zvierat. Slovenský skauting pripravil pre deti zaujímavé disciplíny v podobe zručnosti v pílení dreva, zatĺkaní klincov do pňov, hádzanie obručou. Štátne lesy SR pomáhali pri určovaní semienok lesných drevín, maľovaní  obrázkov a Vojenské lesy a majetky deťom za splnené úlohy rozdávali sadeničky.Zážitkové aktivity boli pripravené vo viacerých stánkoch, kde deti v gumákoch za pomoci sitiek lovili vodný hmyz a s pomocou kľúčov ich určovali, triedili odpad do pripravených košov. Atrakciou bol aj hmyzí hotel, ktorý po dokončení bude prístupný na Partizánskej lúke.

Vďaka patrí aj našim záchranárom, ktorý sa starali o bezpečnosť počas celej akcie, a tiež ponúkli ukážku svojich služobných vozidiel.

Tohtoročným spestrenímLesnícke dni 2014 programu bolo vystúpenie sokoliarov a ich dravcov a ukážky ich preletov.Pre verejnosť sme mali pripravené bezplatné člnkovanie na IV. rybníku, skákanie na trampolínach a v nafukovacom hrade, maľovanie na tvár a jazdu na sedačkovej lanovke Železná studnička – Kamzík (Koliba).


Výzvou pre statných mužov bola disciplína „Hod polenom“, kde sa súťažilo o atraktívnu cenu a to horský bicykel, ktorý nám do súťaže venoval Greenbike. Aj deti si mohli prísť otestovať svoje sily pri hádzaní polienkom.

Osobitým doplnením aktivít v tomto roku bol živý včelí úľ a ochutnávka medu a včelárskych produktov, deti si mohli vyrobiť svoje vlastné sviečky z včelieho vosku a v stánku Vnímavých hračiek mali deti možnosť otestovať si sústruh na výrobu drevených hračiek.

Pre verejnosť boli pripravené aj exkurzie: „Vtáčie hlasy“, pod vedením Jána Dobšoviča z organizácie watching.sk, „Poznáš stromy v lese?“, ktorú organizoval Peter Pivko z Mestských lesov v Bratislave, „Čo tu kvitne?“, ktorej sprievodca bol Andrej Kovarik z organizácie Daphne (Inštitút aplikovanej ekológie).

V rámci kultúrneho programu sa o krásny hudobný zážitok postarala country kapela Bukasový masív.

Lesnícke dni 2014Igor Svitok z organizácie Knihy slovenských rekordov vyhodnotil pokus s názvom „Zelené jabĺčko vo vrecku mám“, ktorého podstatou bolo najviac rozdaných a zjedených jabĺk na jednom mieste počas 2 hodín. Vďaka sponzorovi Boni fructi, ktorý nám venoval jabĺčka odrody Evelina sa podarilo rozdať rekordných 971 jabĺk a tak prekonať rekord, ktorý bol v meste Zvolen 24. Apríla 2014. Spolu sa zjedlo rekordných 1634 jabĺk a veríme, že aj toto krásne číslo podporilo zdravie z prírody.
Počas dňa mali možnosť deti vďaka splneným aktivitám v stánkoch získať súťažné pečiatky a tak sa zúčastniť žrebovania o krásne ceny, ktoré venovali partneri podujatia. Vyzbieralo sa viac ako 980 súťažných hárkov.
O pitný režim sa celý deň starala Bratislavská vodárenská spoločnosť.

Program vyvrcholil slávnostným ukončením a zapálením vatry o 17.00 hodine čestnými hosťami primátorom hl. mesta SR Bratislavy Milanom Ftáčnikom a starostom mestskej časti Rača Petrom Pilinským.

 

V závere by sme sa chceli poďakovať všetkým partnerom a sponzorom podujatia za skvelú spoluprácu pri organizovaní Lesníckych dní v roku 2014.

 
Kontakt: PaedDr. Jana Znášiková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.4.2014 / 29.4.2014

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa