Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka > Oznamy
 

Dobrovoľnícka výpomoc v Lesoparku v rámci aktivity Pontis – Naše Mesto 2014

Pontis - Naše Mesto
Dňa 13.6.2014 sa Mestské lesy v Bratislave zapojili do dobrovoľníckej aktivity Naše Mesto 2014 organizovanej nadáciou Pontis.
 

 
 

Počas piatku sa na území Bratislavského lesoparku stretlo 129 dobrovoľníkov zo spoločnosti HP, ktorí ochotne a v dobrej nálade odpracovali spolu 387 dobrovoľníckych hodín. Boli rozdelení do 7 skupín a ich úlohou bolo zveľadiť Lesopark a vyčistiť vybrané lokality od odpadkov. Jednotlivé skupiny koordinovali zamestnanci mestskej príspevkovej organizácie Mestské lesy v Bratislave.

Čistenie rieky VydricaSpolu s dobrovoľníckou pomocou sa podarilo vyčistiť cca 60 km lesných ciest a chodníkov, približne 5 km koryta potoka Vydrica od odpadkov, konárov a tým zabezpečiť plynulý tok potoka. Dobrovoľníci vyčistili  od odpadkov aj chodník od Partizánskej lúky po OD Tesco Lamač a lokalitu na Kamzíku - celé Americké námestie a Magurskú dolinu. V okolí Haluzického pomníka vyčistili celé územie od haluziny a úspešná bola aj renovácia a natieranie zábradlia na Partizánskej lúke.  Vyzbieraný odpad bol v objeme približne 10 m³, čím bol zaplnený skoro jeden celý veľkokapacitný kontajner.

Dobrovoľníkom aj organizátorom za toto skvelé podujatie ďakujeme a tešíme sa na budúci rok, kedy znovu môžeme prostredníctvom spoločnej práce nezištne pomôcť životnému prostrediu a skrášliť tým naše mesto.

 
Kontakt: PaedDr. Jana Znášiková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 17.6.2014 / 17.6.2014

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa