Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka
 

Lesná pedagogika v novembri a decembri 2015

Pozorovanie v lese
Mestské lesy v Bratislave v mesiaci november a december organizujú pre prvý stupeň bratislavských základných škôl jesennú a zimnú variantu programu lesnej pedagogiky pod názvom. „ Poď do lesa“.
Začiatok programu je vždy v utorok a štvrtok o 9.00 hod na Partizánskej lúke. Programovou náplňou budú lesné vychádzky v sprievode lesníka alebo lesného pedagóga.
 

 
 

Toto obdobie je vhodné na pozorovanie drobných spevavcov . K dispozícii sú pre deti vhodné ďalekohľady. Na pozorovanie vtáctva  využívame našu pozorovateľňa. Pozorovateľňa pozostáva z drevenej zásteny s otvormi na pozeranie a kŕmidiel pre vtáky umiestnených v krátkej vzdialenosti pred otvormi. Kŕmidlá lákajú vtáctvo žijúce v okolitých lesoch a stena zabezpečuje, že ich návštevníci svojim pohybom príliš nevyrušujú.programe je aj  osadenie vtáčej búdky. Žiaci si za pomoci našich lesníkov  vyberú strom a osadia svoju vtáčiu búdku, ktorú si budú môcť chodiť aj počas roku sledovať. Pri tejto činnosti sa dozvedia, prečo sa búdka osadzuje, komu bude slúžiť, ako sa treba o búdku počas roku starať, kto ju využije na hniezdenie, ako aj iné zaujímavosti zo života spevavcov v našom lese. Mestské lesy v Bratislave by za pomoci detí chceli do konca roka 2015 osadiť prvých tridsať vtáčích búdok. Búdky pomáhajú zvýšiť druhovú pestrosť aj početnosť vtákov a iných živočíchov v lese. Pre les a lesníkov je zvyšovanie množstva vtáctva a netopierov veľmi dôležité, pretože sa veľká časť z nich živí hmyzom, čím likvidujú škodcov lesných drevín. Jedná sa teda o formu preventívnej biologickej ochrany lesných porastov predovšetkým  proti listožravým hmyzím škodcom.  Samozrejmosťou programu je využitie našej spoločenskej miestnosti, kde sa môžu deti po pobyte v lese zahriať a zábavnou formou si upevniť vedomosti.

 
Kontakt: PaedDr. Jana Znášiková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.10.2015 / 22.10.2015

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa