Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka
 

Turistická rozhľadňa

Turistická rozhladňa
Mestské lesy v Bratislave mali už niekoľko rokov v pláne vybudovať na Kolibe na tzv. Americkom námestí turistickú rozhľadňu.
Areál Amerického námestia na Kamzíku je jedným z najkrajších a najvyhľadávanejších miest v okolí aj preto, lebo ponúkal jedinečný výhľad na Bratislavu, ktorý vznikol v roku 2002 po holorubnej ťažbe. Momentálne však svah po ťažbe zarástol a bráni užívať si výhľad, ktorý bol návštevníkmi lesoparku veľmi obľúbený.
 

 
 

Turistická rozhľadňa  s tromi poschodiami, s výškou  15 metrov,  postavená  v nadmorskej výške 380 m   bude opätovne poskytovať návštevníkom jeden z najkrajších pohľadov na Bratislavu a vodné dielo na Dunaji. Rozhľadňa sa začala stavať v auguste a bola dokončená  a odovzdaná 26. septembra 2016.  Slávnostne bude otvorená 28.9.2016.  Mestské lesy v Bratislave plánujú  aj menšiu revitalizáciu celého okolia. Pribudnú suché toalety, nové miesta na opekanie.  Turistická rozhľadňa bude  slúžiť širokej verejnosti. Stavba rozhľadne bola financovaná z  finančných prostriedkov z Magistrátu Hlavného mesta Bratislavy účelovo určených na akcie z projektov verejných priestranstiev a z poslaneckých priorít  JUDr. Tomáša Korčeka. Cena rozhľadne je 32 500 s DPH.  Zhotoviteľom rozhľadne je pán  Michal Reguli a firma REMI. Svah pod rozhľadňou bude upravovaný a zeleň udržiavaná tak, aby ani v budúcnosti nebránila návštevníkom vo výhľade.

 

 
Kontakt: PaedDr. Jana Znášiková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.10.2016 / 3.10.2016

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa